baykal tarihi TBMM KONUŞMASI YENİ ANAYASA

1. Nazim_Hikmet

Nazim_Hikmet Forum Ustası

2. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

akp ye oy veren arkadaşlar acaba meclisteki oylamayı görünce utanmıyorlar mı ? çok merak ediyorum. Benim vekilim göt korkusundan gizli oylamada göstere göstere oy verse utancımdan yerin dibine girerim.

3. gorkem

gorkem Forum Ustası

abi tayyip tehdit etmiştir, kimin ne oy verdiğini görücem ben, yok diyeni zaten paralelci diye içeri alırız demiştir...

adamlarda korkudan eyvallah demiştir.:)...

4. DuKe

DuKe Forum Ustası

Kaç yaşında adamlara mecliste nasıl durmaları gerektiğini seçmenin öğretmesi mümkün değildir. Eğer vekil bu konuda bir baskı yiyorsa bunu istediği zaman dile getirir. Böyle bir durumda olabilecek en kötü senorya akp genel başkanlığı üyeliğini son verir oda muhalif partilerden birine geçer.

Sandığınız gibi red oyu verenleri akp kurşuna dizmiyor :D:D:D

5. DuKe

DuKe Forum Ustası

Ohal kapsamında bile milletvekili gözaltına yada tutuklama yapılamaz. Miletvekili tutuklanabilmesi için TBMM'ye fezleke gönderilmeli ve dokunulmazlık kaldırılmalıdır.

6. Gila

Gila Forum Moruğu

Hakikaten buna inanarak mı söylüyorsun?

Yoksa yine trollüyor musun, merak ettim :)

7. DuKe

DuKe Forum Ustası

Yıllardır müslümanların mahalle baskısı yaptığı gibi dimi :)

Yukarı da yazdım sen M.vekilisin kaybedeceği tek şey partisinden ihraç kararı olur ki zaten akpartinin seçim vaatlerinde yer alan bir madde buna zaten karşıysa ilk başta bu partiden aday olmaması gerekirdi.

8. Gila

Gila Forum Moruğu

Tamamına yakını Müslüman olan bir ülkede bir kesimi Müslüman, diğer kesimi dinsiz gösteren bu tür söylemlere hep karşı oldum.

Muhatap alıp cevap vermem bile

9. gorkem

gorkem Forum Ustası

ha sen baya AKP'den bir milletvekili HAYIR oyu vermiş olsa, tayyip paralelci diyerek o milletvekiliyle uğraşmayacağını yada partiden ihraç etmeyeceğine inanıyosun?..niye özellikle peki kameralı tedbir aldı AKP'liler?....

tartışmalar televizyonda yayınlanmasın dediler. yani baya halk tam olarak yeni anayasada ne var bilmesinler, bizim anlattığımız kadarını bilsinler dedi..
    üstüne oy verilen yerde cep telefonuyla AKP'li milletvekillerinin evet diyip demediğine baktılar.

Buna rağman hayır diyen AKP'li milletvekillerine birşey olmayacaktı diyosun yani?:)

10. DuKe

DuKe Forum Ustası

Ben öyle bir şey mi söyledim!!!

bir tarafımızdan element uydurmanın luzümu yok :)

Benim orda ima ettiğim şey yıllarca mahalle baskısı yapıldığını söyleyenler aynı mantık ile mecliste de baskı yapıldığını iddia ediyor olmalarıdır.

Ben bunu baykal söylemeden aylar öncesinde yazmıştım zaten akparti kendi içinde fetöcülerin olduğunu ama referandumda oya ihtiyaç duyduğu için işlem yapmaktan kaçındığını söylemiştim.

Benim burda söylediğim şey bir m.vekili ohal bile olsa bu hayır oyu kullanıcam diyenlere karşı tek yaptırımı partiden ihraç etmek olur.

Bu da çok garip bir durum olmaz mhp kendi içinde ihraç ettiği oldu, akparti daha önce bunu yaptı, bu demokratik bir karar.

Bir vekilin partisi aracılığı ile seçim öncesinde halkına vaat edip bununla seçiliyorsa, ve sonrasında halkına karşı sözü tutmuyorsa partide bu konuda ihraç kararı alabilir.

11. Nazim_Hikmet

12. Gila

Gila Forum Moruğu

Mesele şudur.

Şayet bu iş referanduma giderse...

Açılım nedir bilmediği halde inek gibi destekleyenler oy verecek

Fetonun ne b.k yiyeceği yıllardır internette olduğu halde bile bile fetoya yardım ve yataklık yapanları baş tacı yapanlar oy verecek

pkk nın aldığı on binlerce cana rağmen SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ diye diretenleri sevenler oy verecek

Yıllardır Atatürk'e küfür kafir saldıranlar oy verecek.

Öyle olmasını istediği için oy verecek olanlara sözüm yok

Örneğin sen.. Yıllardır akp destekçisisin. Fetoya bir gün olsun ılımlı bir yaklaşımın olmamış. Olsaydı ipliğini pazara çıkartmaz mıydım? Bahsettiğim grup, seni ve senin gibileri içine almıyor.

Ancak, bu yukarıda saydıklarımın alayı ahmak sürüsü..

Ahmaklarla birlikte aynı sandığa gidip, eşit sayılan oylar vereceğiz ve ülkenin geleceğini belirleyeceğiz.

ÜLKENİN GELECEĞİNİ AHMAKLAR MI BELİRLEYECEK?

13. Nazim_Hikmet

14. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Duke hep olması gerekenleri söylüyorsun. Olması gereken senin dediğin gibi fakat maalesef öyle işlemiyor akp de işler.
    AKP'den şu an da hiç bir vekil çıkıp ta taslak aleyhine konuşamaz. Ancak danışmanlarca hazırlanan metinleri okuyup geçerler.

15. gorkem

gorkem Forum Ustası

Bu ülke tarihine geçecek bir olaydır:):):)

HDP, MHP'yi vatan hainliği ile suçladı:)...

Hemde cumhuriyet değerlerini, demokrasiyi alaşağı edecek yeni sistemi desteklediği için:)..
    Tayyip'e tek adam olma imkanı tanıyan ve devletin hiç bir kurumuna hesap verme zorunluluğu olmayacak şekilde başkan olmasını sağlayan anayasaya destek verdiği için:)

Benim gözümde MHP seçmeni ve AKP seçmeni her zaman farklı olmuştur. MHP seçmeni her ne kadar politik olarak desteklemesemde, kendince hassas bulduğu konularda hiç bir zaman taviz vermemiştir. Açılım sürecinden en azından AKP'yi eleştirebilmiştir.

Eğer bu Bahçeliyi, MHP seçmeni o koltukta tutmaya devam ederse yazıklar olsun, zekalarının AKP seçmeniyle aynı olduğunu ispatlamış olurlar, AKP seçmeninden hiç bir farklarının olmadığını göstermiş olurlar.

16. justim123

justim123 WarrioR

AKP'yi hükumete getirirken böyle konuşması gerekmez miydi?

17. burakerenkarasu

burakerenkarasu Cool Üye

İş işten geçti konuşsan ne yazar?

Yükleniyor...