Dolar rekor üstüne rekor kırıyor : 1 $ = 3.94 TL

1. fearof

fearof Forum Ustası

Dolar 3.94'ü gördü

Hafta başından bu yana yükselişini sürdüren dolar, 3,94 TL'yi görerek yeni bir rekor kırdı. Bu sabah 3.8967 lirayı görerek 3.90’ı test eden dolar, 3.94'e çıkarak tekrar rekor kırdı. Salı günü tarihinde ilk kez 4 lirayı aşan euro da 4.1282'ye çıkarak rekor tazeledi. Dolar, Türk lLrası karşısında haftanın ilk gününe 3.64 seviyelerinden başlamış, pazartesi günkü yükselişine salı günü de devam etmişti.

KAYNAK:

2. rooster20

rooster20 Forum Kalfası

Taam sakin olun başkanlık gelecek dolar düşecek...

• Beğen Beğen x 1
  3. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Dolar mı yükseliyor, terör mü var, fakirmisin, açmısın, o zaman başkanlığa "evet" herşey çözülürmüş miş muş

4. alpay29

alpay29 Genel Moderator

• Beğen Beğen x 2
  5. plamen

plamen Forum Ustası

Yanlıs olabilir avrupa bilerek oyun oynuyor dolar icin borsa batması gerekırken araplar borsayı tutuyor artık kım dayanırsa ama para babaları araplar onlarda satmassa cıkarız satarsa tepetaklak oluruz

6. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

alpay29 gerekli cevabı vermiş :D

• Beğen Beğen x 1
  7. necdet35

necdet35 Co-Admin

Bozduracak ne kaldı :D

8. plamen

plamen Forum Ustası

1 ay içinde 3.50 kadar geri düşecek para babaları oynuyor ne doçent el mahkun

9. DuKe

DuKe Forum Ustası

DOLAR 6 AY İÇİNDE 3.40 SEVİYELERİNE DÖNECEK

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  10. rooster20

rooster20 Forum Kalfası

Kinaye diye birşey duymadın heralde ;)

• Beğen Beğen x 1
  11. Tekkelii

Tekkelii Forum Kalfası

Şimdi bişe derdimde neyse..

12. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Yok mu düşüren ?

• Beğen Beğen x 1
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  13. DuKe

DuKe Forum Ustası

yok ama 6 ay içerisinde dediğim olursa dalga geçerim ona göre :D:D:D

14. plamen

plamen Forum Ustası

Niye dalga geciyorsunuzki ben 1 ay içinde 3.50 görecek diyorum 3.60 da olabilir
    Şuan gerçekten dolar 4 TL olsa borsa 60000 civarı olurdu ama aksine borsa kimsenin beklenmediği şekilde 80000 üzerine çıktı al gülüm ver gülüm yapacaklar biraz sonra dolar gerilicek ;)

15. maekşi

maekşi Moderator

Şu araplar benim kagida da bi el atsa anasini satim.

3 4 aydir maliyetimi goremiyorum

16. plamen

plamen Forum Ustası

ASELSAN al kenara koy ;)
    Hisse hangisi bakım bı arkadaşlar anlıyor biraz

17. Nazim_Hikmet

Nazim_Hikmet Forum Ustası

bir kaç yıl once bulgaristana gittigimde 100 TL Yİ BULGAR PARASINA ÇEVİRİNCE 85 LEVA VERİYORLARDI . şimdi 100 tl ile gittigimde 45 leva veriyorlar şu rezalete bak.

18. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Dolar 5 yıl içerisinde 1.7 seviyelerine düşsün bakın buraya not ediyorum. AKP'ye oy atıp resmini çekeceğim :)
    Arkadaşlar inanın doların düşmesini hepinizden çok istiyorum.
    Fakat Doları düşürmek için yapılacak şeyleri yapmıyor hükümet.
    1. İmamhatipler yerine Fen liseleri açılacak, teknoloji ve bilime yatırım yapılacak.(kimse din düşmanlığı felan demesin imamhatip lerin halini görüyoruz arkadaşlar. Burda neden imamhatip derseniz her yer imamhatip'e dönüştürüldüğü için öyle diyorum. Başka bir liseye dönüşseydi onu derdim ozaman)
    2. Yargı biliyoruz ki bağımsız değil, Yargı bağımsızlaştırılmak için gerekenler yapılacak, yabancı yatırımcılar yatırım yaparken korku içinde yapmayacak
    3. Yabancı yatırımcılara teşfik. Örn: Asus firmasına, gel teknoloji ürünlerini burada üret, senin ürünlerinden ÖTV 'yi kaldıralım diyecek. Hem istihdam sağlanacak, hem teknolojiye harcadığın paranın bir kısmı çalışanlara tekrar dönecek, hemde halk daha rahat bir nefes alacak.
    4. Denetleme, Devlet dairelerinde o kadar çok salla kafayı al maaşı personel var ki arkadaşlar inanamazsınız. Bunlar denetlenecek, ihtiyaç fazlası personel, ihtiyacı olan başka yerlere kaydırılacak.
    5.İhaleler, malesef Türkiye'de 3 liraya yapılacak işleri yandaşa 10 liraya ihale ediyoruz. İhaleler şeffaf olacak...
    6. İnsanları ayrıştırma yerine birleştirme yolları aranacak. Yenikapı'da ne olmuştu ? Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkılmıştı...Her kesim bu değerlere sahip çıkar.
    7. Lüks tüketim artık kesilmeli arkadaşlar 1 kuruşun dahi önemi var. Makam araçları, özel uçaklar, saray'ın harcaması gözden geçirilmeli.
    8. Örtülü ödenek kaldırılmalı. çok fazla harcama var ve nereye harcandığını harcayan dışında kimse bilmiyor.
    9. Terör konusunda hükümete tam destek... ISID vs biter çok uzun süreli kalacağını sanmıyorum hükümet hücre evlerini bulup hepsini kapatmalı.
    10. PKK, Suriye ve Rusya ile masaya oturup işbirliği içinde o bölgedeki tüm terör örgütlerini temizleme adına adımlar atılmalı. O bölgede Suriye'ye yeniden şehirleşme konusunda suriye'ye destek verilmeli. Türkiye'deki Suriyeliler o şehirlere yerleştirilmeli.
    11. ÖSO ve diğer terör örgütlerine sırf bop projesine hizmet edip esad'ı düşürmek için destek verilmemeli. Türkiye'de pkk ne ise, öso 'da suriye'de o.
    12. Milletvekillerinin emekliliği ve yakınlarına tanınan ömürboyu kolaylıklar gözden geçirilmeli. Normal halkın yaşam ve ayrıcalıkları neyse vekilininde aynı olmalı. ülkenin kasasından çıkan 1 kuruşun dahi önemi çok büyük.
    13. Çiftçiye Mazot indirimi.
    14. Çiftçiye Kömür indirimi ( Sera'larda 1 gecede ortalama 2 torba kömür yakılıyor :).
    15. Kargo firmalarına yakıt indirimi. (E-Ticaretin gelişmesi için önemli bir katkı sağlar. Küçük esnaf dahi artık eticaret yapıyor)
    16. Hangi parti olursa olsun, vekillerin vekil olurken ve vekilliği bittiğindeki mal varlıkları şeffaf olmalı. Yurtdışındaki hesapları kimse bilmiyor. Abi yanlış bir şey yapılmıyorsa kimse mal varlığını saklamaz.

Maddeleri 70-80'e çıkartabiliriz. O saydığın şeyler o kadar kolay değil diyebilirsiniz, ama aslında çok kolay arkadaşlar.
    Yukarıda saydığım şeylerin hepsinin geri dönüşü çok daha fazla olacaktır. Kargo firmalarına yakıt indirimi yapman bile e-ticarette hareketliliği arttırıp sana vergi olarak daha fazla getiri sağlayacaktır. Çiftçiye kömür ve yakıt indirimi sağlaman, yurtdışına ihraç ettiğin ürünleri arttıracaktır. Global pazarda rekabet gücünü arttıracaktır. Zaten cennet gibi bir ülkedeyiz ne eksen yetişiyor.

19. All4One

All4One Forum Ustası

Ya olmazsa ? :)

20. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Başkanlığa evet de 1o0 tayyip olsun sana 150 leva :)

Yükleniyor...