Gila 2549 / İşimiz Allah'a kaldı

1. Gila

Gila Forum Moruğu

Birinci dünya savaşı patlak verir

Melekler Rabb'in huzuruna çıkarlar, telaşla: Rabb'imiz, insanlar savaş başlattı. Ülkeler birbirine girdi. Kan gövdeyi götürüyor. Müdahale edelim derler

Rabb: Bırakın, kendi işlerini kendileri halletsin diye cevaplar

İkinci dünya savaşı patlak verir

Melekler yine Rabb'in huzuruna çıkarlar, bir panik: Rabb'imiz, insanlar yeniden büyük bir savaş başlattılar. Amerika, Rusya, Fransa, Almanya hepsi birbirine girdi, ülkeler yok ediliyor, kan dökülüyor, müdahale edelim derler

Rabb: Karışmayın, kendi işlerini kendileri halletsinler der

Türkiye'de rejim değişikliği girişimi olur

Melekler Rabb'in huzuruna çıkarlar: Rabb'imiz, Türkiye'de cumhuriyet rejiminin sonunu getirecek görüşmeler başladı. Egemenlik halktan alınıp bir kişiye verilme girişi...

Derken, sözlerini keser Yaradan..

Aman müdahale edin. Onlar bütün işlerini bana bırakırlar

İçeriğinin ne olduğunu bilmeden yıllarca AÇILIM SÜRECİNİ destekleyen bir hödükler ordusuyla birlikte yaşıyoruz

Cemaat denilen terör örgütünü yıllarca sahiplenen geri zekalılarla iç içe yaşıyoruz

pkk nın silah ve mühimmat istiflemelerine göz yumanları sırtında taşıyan bir güruhla birlikte yaşıyoruz

15 Yıldır ülkeyi yalanlarla yöneten, söylenen yalanların farkında olduğu halde yalancısına aşık olan bir man kafa zihniyet ile yan yana yaşıyoruz

Mesele referanduma giderse şayet, cumhuriyet rejiminin sonuna geldik demektir

Umarım, yeterli oyu elde edemezler

Yani; İşimiz yine Allah'a kaldı

• Beğen Beğen x 1
  2. plamen

plamen Forum Ustası

Umarım daha iyi olur hayirlisi

3. Gila

Gila Forum Moruğu

Cumhurbaşkanı olacak olan kişinin yargılanma ihtimali sıfır.

Unut RTE'yi. Yarın bir psikopat gelir de cumhurbaşkanı olursa, ülkeyi padişah gibi yönetir.

Yoldan geçenin ırzına bile geçse, yargılanma ihtimali sıfır.

Devlet hazinesini boşaltsa bile yargılanma ihtimali sıfır

DARBE DARBE diye diye geldiler. Darbecilerin yaptıklarının bin beterini yapsa bile, yargılanma ihtimali sıfır.

Hakkında ileri geri konuşup yazanları bir KHK ile hapislere tıktırması mümkün.

Seçimlerde gidip oy kullanmak nafile. Kafası bozulduğu zaman meclisi fesih yetkisi var.

Yoldan geçen bir manyağı kendisine yardımcı yapabilmesi mümkün.

Kafasına tuğla düşüp üç gün bitkisel hayata girse, yardımcı diye aldığı manyağın ülkeyi nereye götürürse götürsün, hesap sorulma ihtimali sıfır.

UMARIM DAHA İYİSİ OLUR diyorsun ya

Yer yüzünde DEMOKRASİDEN daha iyisi henüz icad olmadı.

Şimdi ne olacak, söyleyeyim.

Fetoya hoca efendi diye sarılanlar gidip oy verecek

Açılım süreci nedir ne değildir bilmediği halde destekleyen ahmaklar gidip oy verecek

Atatürk Cumhuriyeti'ne nefret ve kin kusanlar gidip oy verecek

PKK nın silah ve yığınak yapmasına göz yumulmasından mutlu olanlar gidip oy verecek.

Umarım daha iyisi olur ha?

Keh keh keh :)

4. gorkem

gorkem Forum Ustası

Maalesef haklısın GILA ya:(

5. plamen

plamen Forum Ustası

Biz hayır dicez ama milleti bilmiyorum

6. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Adeta dayatma ile getirilmek istenen sistem diktatörlüktür, bunu bizim millet anlamaz, anlayamaz.

Buraya yazıyorum, öyle yada böyle başkanlık sistemi gelirse, Tarih o başkan olan kişiyi hitler ile aynı sıfatta anacaktır.

7. Tekkelii

Tekkelii Forum Kalfası

Halkın evet demesine gerek yok o işi zaten katakulleyle halledecekler tek umudum meclisten yeteri kadar oy alamamasıdır,aksi halde geçeceğinden zerre şüphem yok... Her işleri dalavereli olan bi topluluğun referandumda dürüst davranmasını beklemek kendi payıma aptallık olur diye düşünüyorum.

8. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

akp li arkadaşlar,
    bırakalım siyaseti, hiç bir parti umrumda değil, lütfen anayasa metinlerini okuyun. Aklınıza yatıyorsa evet verin. Çocuklarımızın geleceği söz konusu, bakın şimdi Suriye'lileri de vatandaşlığa geçirecekler bu referandum için.
    Abi ülkede üretim yok, bir ton işsiz var halende artıyor işsizlik yazık değil mi çocuklarımıza. Birde başta dediğim dedik astığım düdük bir iktidar olacak.
    2 kere düşünün.

9. Gila

Gila Forum Moruğu

Ömür boyu MHP ye gidip oy vermedim ama benim umudum yine de MHP'nin aklı başında vekillerinde.

Yıllarca milliyetçilik nutukları atıp, şartlar ne olursa olsun, kendilerini bu ülkenin neferleri gibi gösterdiler.

Bu duruşlarının icraata geçme zamanıdır.

Benim umudum MHP..

Ve hatta umuyorum ki; Bahçeli efendi, oyların açık ve net kullanılması yolunda talimat vererek tepki alır, kendi misyonuna en ağır darbeyi yine kendisi indirir.

10. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Bahçeli anlaşmayı çoktan yaptı, fakat Erdoğan başkan olunca Bahçeliye ne verecekler onu merak ediyorum, sadece parti başkanlığında ki koltuk için Akp ile anlaşmış olamaz bilmediğimiz başka nedenler olduğuna inanıyorum.

Şayet Mhp'nin tabanı Bahçelinin eskisi kadar yanında olmadığı açık, yarın seçim olsa baraj altında kalması an meselesi.

11. Gila

Gila Forum Moruğu

tayyip nereye koşuyor başlıklı konumda buradan işi olana kadar her kime gülümsemişse, işi bittikten sonra sırtını döndüğünü yazdım, anlattım.

Başkan yardımcısı olmanın şöyle bir özelliği var. Millet vekili olmayacak.

Bu durumda bir yıl sonra Bahçeli yerine eniştesini başkan yardımcısı yapabilir. Bu da, Bahçeli'nin sonu demektir.

Bahçeli'nin başı sonu beni ilgilendirmiyor. Ülkenin sonu demektir...

12. plamen

plamen Forum Ustası

Bahçeli siyaseti bilmez ama devlet adamı bekleyip gorcez bahçeli ses etmiyorsa bı bildiği vardir

13. Geronimo21

Geronimo21 Cool Üye

tebrikler +1

14. Tarun

Tarun Forum Kalfası

Bahçeliye ve vekillerine
    yazıklar olsun... [​IMG]

Yükleniyor...