TV Tavsiyesi olan?? | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

TV Tavsiyesi olan??

gorkem

Forum Ustası
Herkese Selamlar

49'inch bir televizyon arıyorum. Evdeki 32 inch artık kesmiyor..Evde digitürk var ancak çok az izliyorum, arada futbol maçına falan bakıyorum. televizyon genelde bilgisayara HDMI kabloyla bağlı ve arada AVR kullanıyorum, 5.1 ses sistemi şu bu v.s...Bilgisayardaki tüm işlerimi televizyon üzerinden hallediyorum.

Asıl kullanım amacım.;

1- Bilgisayar üzerinden film, dizi ve internetten içerik izlemek

2- Arada gene bilgisayar üzerinden oyun falan oynamak.

Sürekli bilgisayar üzerinden film dizi izlediğim için, 100hz, 4k bir tv almam fark yaratır mı?. Yoksa bu özellikler ancak USB ile tv'de film izlersem yada uydu, digitürk üzerinden yayın izlersem mi fark edilir?. Çünkü hep bilgisayardan izlediğim için bilgisayarın donanımı,, kullandığım media player falanda önemli elbette.

Bi arkadaşımın evinde Samsung televizyona harddisk bağlı ve hd filmleri izlerken nutkum tutuldu açıkcası, sanki 2 adım önümde oluyor olaylar inanılmaz gerçekçiydi görüntüler. Anlayamadığım, bu gerçekçilik televizyona direk harddiskin bağlı olması ve televizyonun kendi yazılımı, donanımı ve playerı sayesinde bu görüntü kalitesini vermesi mi yoksa ben bilgisayarı direk televizyona bağladığımda da aynı kaliteyi yakalayabilirmiyim tv'nin kalitesine göre?. yüksek kaliteli filmlerdeki gerçekçiliği görmek istiyorum açıkcası, görüntünün netliği, akıcılığı, ghosting falan sıkıntı yaratmamalı.

Benim bu ihtiyacıma göre, TV önerebilirmisiniz?. Bu başlığı baya okudum, ancak benim bu ihtiyacıma göre durup dururken benim işime yaramayacak özelliklerinden ötürü dünyanın parasını vermek istemiyorum tv'ye. (işin teknolojisine de çok hakim olmadığımdan:)

Şİmdiden teşekkürler, saygılar.

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
LG kullanıyorum ve oldukça memnunum.
49 UH 610V Pro

4K smart led tv

Usb’den açmadığı film yok.özellikle 4k filmler olağanüstü

8 tb’ya kadar Harici hdd destekliyor

Son düzenleme:

bedizci

Daimi Üye
Arkadaşım merhaba.

8 Yıldır Türkiye nin en büyük teknoloji marketinde tv bölüm sorumlusu olarak çalışıyorum. Samsung hem görüntü hemde internet performansı bakımından çok başarılı. Samsung marka olarak doğru tercih olacaktır senin için tabi parlak canlı renkleri seviyor isen. Samsung 49NU7100 giriş seviyesi bir cihaz olarak ihtiyacını karşılayacaktır. Ama ben ileriye dönük 4K yayına hazırlık yapayım dersen de orta seviye de Samsung 49NU8000 modeli de tercih edilebilir. Bende para çok dersen de Samsung 49Q6 modelide en 49 inch tv de en üst seviye cihazıdır.

Sorun olursa özelden de yazabilirsin.

maekşi

Forum Ustası
Arkadaşım merhaba.

8 Yıldır Türkiye nin en büyük teknoloji marketinde tv bölüm sorumlusu olarak çalışıyorum. Samsung hem görüntü hemde internet performansı bakımından çok başarılı. Samsung marka olarak doğru tercih olacaktır senin için tabi parlak canlı renkleri seviyor isen. Samsung 49NU7100 giriş seviyesi bir cihaz olarak ihtiyacını karşılayacaktır. Ama ben ileriye dönük 4K yayına hazırlık yapayım dersen de orta seviye de Samsung 49NU8000 modeli de tercih edilebilir. Bende para çok dersen de Samsung 49Q6 modelide en 49 inch tv de en üst seviye cihazıdır.

Sorun olursa özelden de yazabilirsin.
Ben en son samsung teknik serviste çalılırken E serisi modelleri montaj ediyorum.

Vaaaağğğyy bee

@gorkem alacağın tv 4k destekliyor olabilir ama bazı markalar ve modellerde 4kyı tek bir kaynaktan destekliyor olabilir. Mesela tv'nin 4k4k desteği var ama sadece hdmi1 kanalından destekler diğer kaynaklardan hdmi2 lan wifi usb falan desteklemiyor olabilir. Bununla ilgili bir internet sitesi vardı enn ince detayına kadar tv özelliklerini karşılaştırıp veren bir site.. İsmini hatırlamıyorun şimdi ama hatırlayınca yazıcam buraya

YazılımMimarı

Forum Ustası
Bende de D6000 Smart Led TV modeli var (46 inch) -> 7,8 yıl önce aldıydım sanırım.

2 hafta önce ekranda çizgiler, an itibariyle (bir mühendis elinde efsane darbeler ile) yarısı çizgi yarısıda akan şeritlerle geçip gidiyor ekrandan satırlar nağme nağme...

TV tamircileri klasik olarak panel değişimi diyor, lakin biraz kurcaladım, açtım içini ekrana görüntüyü iki adet aşağıdaki resimdeki gibi geniş bantlı kablo bulunmaktadır(kablo mudur adı nedir bilmiyorum)

TV'den anlayan kardeşler, bu kabloyu smart led tv ler için nereden bulabilirim, bunu değiştirirsem sanki olayı tatlıya bağlarım gibi..

Fikir, öneri ve görüşlerinizi rica ederim.

Teşekkürler.

fearof

Forum Ustası
Bende de D6000 Smart Led TV modeli var (46 inch) -> 7,8 yıl önce aldıydım sanırım.

2 hafta önce ekranda çizgiler, an itibariyle (bir mühendis elinde efsane darbeler ile) yarısı çizgi yarısıda akan şeritlerle geçip gidiyor ekrandan satırlar nağme nağme...

TV tamircileri klasik olarak panel değişimi diyor, lakin biraz kurcaladım, açtım içini ekrana görüntüyü iki adet aşağıdaki resimdeki gibi geniş bantlı kablo bulunmaktadır(kablo mudur adı nedir bilmiyorum)

TV'den anlayan kardeşler, bu kabloyu smart led tv ler için nereden bulabilirim, bunu değiştirirsem sanki olayı tatlıya bağlarım gibi..

Teşekkürler.
Bu tarz kabloları elektronik malzeme satan yerlerde bulabilirsin . malzemeyi yanında götürerek arasan daha sağlıklı olur. Genel olarak ismi ''Film Flex Kablodur.

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi

Teşekkürler.

karaköy'deki selanik pasajı'nda ne ararsan bulursun.başka yere bakmana gerek yok.

maekşi

Forum Ustası

Teşekkürler.
O kartın isni t-con, çok nadir bozulan parçalardan biri. Şerit flex kabloda keza öyle ama bir dene... Bu tür arızalar genelde panelden kaynaklanıyor ama umarım şansına sadede kablo arızası olur. T-con kartın arızalı olsa bile panel değiştirmek zorunda kalabilirsin çünkü o kartlar yetkili servislere sadece panel üzerinden gelebiliyor olabilir.

Bu arada @gorkem sana bahsettiğim internet sitesi epey.com

Ürün karşılaştırmak için muhteşem bir site

akay

Super Moderator
Site Yetkilisi

Teşekkürler.
T-con kartı ile panel arasındaki flex kablo rutubet olmadıkça bozulmaz..T-con kartı ile panel arasında dışarıdan tam görülmeyen iki kart daha var..bunlar cam üzerine ve karta baskı olarak bağlılar hatların yerinden oynaması sonucu kof değişimi veya onarımı gerekli..cepten bu kadar :)ekledğim videoya dikkatlice izle